technik usług fryzjerskich ze specjalnością elementy wizażu

Zawód: TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH ze specjalnością elementy wizażu 514105     

Zapisz się

Kierunek pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego oraz GWSH.

                     

 

Nasza szkoła ma porozumienia partnerskie z:

 • Stepień Fryzjerstwo i kosmetyka http://www.stepienkosmetyka.pl/
  Przedmiotem porozumienia jest współpraca partnerska polegająca na możliwości odbywania praktyk zawodowych przez uczniów kierunku technik usług fryzjerskich w siedzibie Firmy. Przedmiotem porozumienia jest również możliwość doradcza i promocyjna. W ramach współpracy Firma oferuje Szkole pomoc w organizowaniu konkursów międzyszkolnych, wojewódzkich
 • Teatr Rozrywki https://www.teatr-rozrywki.pl/  Przedmiotem porozumienia jest współpraca partnerska polegająca na możliwości odbywania praktyk zawodowych przez uczniów kierunku technik usług fryzjerskich w siedzibie Teatru.
 • Elgon https://elgon.pl/  Przedmiotem porozumienia jest współpraca partnerska polegająca na możliwości odbywania praktyk zawodowych przez uczniów kierunku technik usług fryzjerskich.

 

NOWOŚĆ: W ramach projektu "Staże uczniowskie drogą do przyszłości" zapewniamy płatne praktyki u pracodawców.

 

Dodatkowe umiejętności zawodowe zdobyte w szkole w ramach kształcenia praktycznego - BEZPŁATNIE

CZYM ZAJMUJE SIĘ TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH:

 • farbowaniem za pomocą Magicznych Kapeluszy — TYLKO U NAS!
 • elementami trychologii we fryzjerstwie
 • elementami wizażu
 • podstawami barberstwa
 • podstawami charakteryzacji
 • zagęszczaniem i przedłużaniem włosów
 • wykonywaniem i pielęgnacją tresek

JAK WYGLĄDA NAUKA NA KIERUNKU TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH? 

Do Twoich obowiązków jako technika usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Fryzjer dba również o wyposażanie stanowisk pracy w niezbędne narzędzia, przybory i materiały, śledzi modę i techniki fryzjerskie, stosuje nowoczesne aparaty i środki fryzjersko-kosmetyczne, korzysta z technik komputerowych.

W zawodzie niezbędne są spostrzegawczość i podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich.

JAKIE MAM PERSPEKTYWY PO UKOŃCZENIU SZKOŁY? 

Jako technik usług fryzjerskich, masz szerokie możliwości rozwoju kariery zawodowej. W Polsce rynek fryzjerski stale się rozwija, a nowe technologie i trendy wpływają na oczekiwania klientów. Rynek pracy szuka profesjonalnie przygotowanych techników usług fryzjerskich, którzy przyczynią się do wzrostu obrotów w firmach usługowych.

NA CZYM OPIERA SIĘ PODSTAWOWE WYKSZTAŁCENIE ZDOBYTE NA KIERUNKU TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH?

Aby zdobyć tytuł technika usług fryzjerskich, należy zdać egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje wyróżnione w zawodzie. Są to:

 • FRK. 01. Wykonywanie usług fryzjerskich.
 • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur.

NA CZYM POLEGAJĄ ZAJĘCIA ZE SPECJALIZACJI ELEMENTY WIZAŻU ?

Od roku szkolnego 2015/2016 wprowadzono specjalizację kosmetyczną. Jest ona doskonałym uzupełnieniem kierunku wiodącego i poszerza zakres wiedzy o tematykę związaną z pielęgnacją twarzy. Zajęcia praktyczne z zakresu fryzjerstwa oraz kosmetyki odbywają się w wyposażonych w podstawowy sprzęt i materiały pracowniach zawodowych. Uczniowie mają możliwość przygotowania i udziału w konkursach fryzjerskich i kosmetycznych.

 

 

Czy nie brzmi to ekscytująco? Jeśli kochasz modę, makijaż i chcesz nauczyć się tworzyć niesamowite fryzury, to kierunek technik usług fryzjerskich może być idealnym wyborem dla Ciebie!

Zapisz się